Błąd
  • The RokSprocket Module needs the RokSprocket Component installed.
Drukuj

Szkolenia dla rodziców/opiekunów

Szkolenia przeznaczone są dla rodziców/opiekunów pragnących lepiej zrozumieć zjawisko mutyzmu wybiórczego, a zarazem zyskać nowe spojrzenie na funkcjonowanie swojego (lub bliskiego) dziecka. Stanowią okazję, by skonfrontować wiedzę i odczucia na temat własnego dziecka z wiedzą i odczuciami innych rodziców, wymienić się doświadczeniami i pod okiem specjalisty zaplanować dalsze kroki pomocy dziecku.

Na warsztatach dla rodziców odbywa się także projekcja filmu edukacyjnego, pomagającego rozpoznać objawy mutyzmu u różnych dzieci i porównać je z obrazem własnego dziecka. W toku refleksji nad obejrzanym filmem, ale także w trakcie innych elementów warsztatu, rodzice dzielą się nie tylko wiedzą, ale przede wszystkim doświadczeniami emocjonalnymi, ponieważ to właśnie one są najtrudniejszą częścią ich relacji z dzieckiem, ale także najcenniejszym źródłem wskazówek na przyszłość.

Dzięki warsztatom rodzice lepiej rozumieją swoje dziecko i znajdują nowe metody wspierania go w zmaganiach z mutyzmem. Lepiej także rozumieją to, co sami robią – źródła swoich przekonań i metod wychowawczych i konsekwencje ich stosowania wobec dziecka. Ważnym elementem warsztatów jest także refleksja rodziców nad własnym funkcjonowaniem społecznym, co zawsze prowadzi do głębszego zrozumienia dla kłopotów dziecka.

Kontakt

Poradnia Terapii Mutyzmu "Mówię"
ul. Bonifraterska 15/12
Warszawa 00-203
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dla specjalistów:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tel. +48 602 236 963

Szkolenia dla specjalistów

Zapraszamy specjalistów oraz terapeutów na szkolenia z zakresu mutyzmu wybiórczego.

Więcej informacji Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. oraz tel. +48 602 236 963